Suriyeliler ülkelerine döneceği günü bekliyor

Suriyeliler ülkelerine döneceği günü bekliyor


Ankara Haber Merkezi: Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekatı ile Fırat Nehri´nin batısında kalan Cerablus ile Afrin arasındaki 4 bin kilometrekareyi aşkın alan terör örgütlerinden temizleyen Türkiye’nin yeni hedefi Fırat’ın ...


Foto Galeri
Video Galeri
Canl Yayn
Haber hatt
0530 708 54 54
Haber hatt
0530 708 54 54
Son Dakika Gncel Dnya Ekonomi Spor Yaam Bilim-Teknoloji Sanat Eitim Ak Gr Star Kitap Yazarlar
Son Dakika Manetler TV Rehberi Bugnk Star Rportajlar Yazarlar Yerel Haberler Namaz Vakitleri Hava Durumu

HABERLER

Gncel Haberler Dnya Haberleri Politika Haberleri Ekonomi Haberleri Eitim Haberleri Teknoloji Haberleri Havaclk Haberleri Memur Haberleri Medya Haberleri Otomobil Haberleri

BLGELER

Ankara Dou Ege Anadolu

SPOR

Futbol Haberleri Puan - Fikstur Canl Anlatm Canl Ma Skorlar

EKONOM

irket - Kobi Haberleri Emlak Haberleri Turizm Haberleri Dolar Euro Altn Borsa

KLTR SANAT

Necip Fazl dlleri Sanat Haberleri

YAAM

Yaam Haberleri Magazin Haberleri Salk Haberleri Kadn Haberleri Dizi Haberleri

EKLER

Cumartesi Eki Pazar Eki Star Kitap Ak Gr

HAKKIMIZDA

Knye letiim Bilgi Toplumu Hizmetleri RSS
facebook twitter
Apple Store'dan ndir Google Play'den ndir
Son Dakika Gncel Dnya Ekonomi Spor Yaam Sanat

tweetle


payla


mail gnder


yazdr


Frat Kalkan ve Zeytin Dal Harekat ile Frat Nehri´nin batsnda kalan Cerablus ile Afrin arasndaki 4 bin kilometrekareyi akn alan terör örgütlerinden temizleyen Türkiye’nin yeni hedefi Frat’n dousu. Zeytin Dal Harekat’nn tamamlanmasnn ardndan, Frat Nehri’nin dousunda kalan ve terör örgütü YPG/PKK kontrolündeki Ayn-el Arap ile Kaml arasndaki bölgede terör örgütünün sivil halka bask kurduunu ve snr güvenlii için tehdit oluturduunu vurgulayan Türkiye, Frat’n dousundaki teröristleri temizlemek istiyor. Dier taraftan ABD ile varlan mutabakat nedeniyle imdilik beklenirken, güvenli bölge konusunda gecikme veya olumsuz bir durumda operasyon seçenei ise masada tutuluyor. Türkiye’nin asl amac snr güvenliine yönelik tehdidi ve sivil halk üzerindeki terör örgütü basksn sonlandrp yerlerinden edilmi Suriyelilerin geri dönüüne zemin hazrlamak. 


MÜTEREK DEVRYE 


Türkiye ile ABD arasnda Suriye’nin kuzeyinde güvenli bölge oluturulmasna yönelik varlan anlama sonras snr hattnda da hareketlilik balad. Son aylarda zrhl araç ve askeri personel takviyesinin yapld Suriye snrna önceki gün ABD’li askerlerden oluan 6 kiilik heyet, anlurfa’ya geldi. Türk ve ABD askerlerinin Suriye snrndaki anlurfa’nn Akçakale ilçesinde yapt ortak inceleme ile güvenli bölgeye yönelik izlenecek yol haritasna ilikin görü alveriinde bulunuldu. lerleyen günlerde Müterek Hareket Merkezi’nde görev yapmak üzere ABD’den yeni askerlerin anlurfa’ya gelecek ve eitim sonras güvenli bölgede Türk askeri ile ortak devriye görevi yapacak. ABD askerleri ile devriye görevi yapacak Türk askerlerin Ankara’da aldklar dil eitimini ksa sürede tamamlayarak yeniden snr hattna dönecekleri örenildi. 


DÖNÜLER BALAR 


Halen Suriye’de bulunan veya uradklar baskdan kaçarak Türkiye’ye gelen Suriyeli siviller de biran önce güvenli bölge oluturulmas veya askeri harekat ile Frat’n dousunun teröristlerden temizlenmesini istiyor. YPG/PKK’l teröristlerin igal ettii kentlerde Arap ve Türkmen kökenli sivilleri uygulad bask ile göçe zorlayarak, kendilerinden boalan alanlara Kürt kökenlileri getirerek demografik yapy bozduunu anlatan Suriyeliler, hala terör örgütü kontrolündeki kentlerde yaayanlarn da bask altnda olduunu söyledi. YPG/PKK kenti terk etmek isteyenlere izin vermezken bu kiileri olas harekatta  canl kalkan olarak kullanmay planlyor. Endieyle süreci takip eden  Suriyeliler, Frat’n dousuna yönelik her türlü harekat ve güvenli bölge uygulamasn desteklediklerini açklad. Suriyeliler tek isteklerinin biran önce doduu topraklarn teröristlerden temizlenmesi ve oluacak huzur ortam ile Frat Kalkan ve Zeytin Dal Harekat bölgelerinde olduu gibi güven içerisinde evlerine geri dönmek olduunu kaydetti. 


Bu yazya ilk siz yorum yapn.


Yorumlarnz kendi zgr iradenizle yaynlamakta olup; bununla ilgili her trl dolayl ve dorudan sorumluluu tek banza stlenmektesiniz. Yorum yaparak Toplum Kurallar ve Kullanm Koullar'n kabul etmi saylrsnz.


Sitemizde yaynlanan haberlerin telif haklar gazete ve haber kaynaklarna aittir. zin alnmadan, kaynak gsterilerek dahi iktibas edilemez.


Copyright 2019Suriyeliler ülkelerine döneceği günü bekliyor

Suriyeliler ülkelerine döneceği günü bekliyor

Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekatı ile Fırat Nehri´nin batısında kalan Cerablus ile Afrin arasındaki 4 bin kilometrekareyi aşkın alan terör örgütlerinden temizleyen Türkiye’nin yeni hedefi Fırat’ın ...