DHA YURT BÜLTENİ -11

DHA YURT BÜLTENİ -11


Ankara Haber Merkezi: Ayrıldığı kız arkadaşı ve kız arkadaşının annesini öldürüp, intihar etti Manisa'nın Yunusemre ilçesinde, Tennur Ö. (31), bir süre önce tartışarak ayrıldığı kız arkadaşı Rabia Bayram'ı (23) ve kız ...


Ayrıldığı kız arkadaşı ve kız arkadaşının annesini öldürüp, intihar etti


Manisa'nın Yunusemre ilçesinde, Tennur Ö. (31), bir süre önce tartışarak ayrıldığı kız arkadaşı Rabia Bayram'ı (23) ve kız arkadaşının annesi Fatma Bayram'ı (48) öldürüp, başına dayadığı tabanca ile intihar etti.
İddiaya göre, Tennur Ö., bugün saat 12.00 sıralarında bir süre önce tartışı, ayrıldığı kız arkadaşı Rabia Bayram'ın ailesiyle yaşadığı 75. Yıl Mahallesindeki evine gitti. Burada kız arkadaşının annesi Fatma Bayram ile Tennur Ö, arasında tartışma çıktı. Tartışmanın uzaması üzerine Tennur Ö., yanındaki tabancasını çıkartıp, Fatma Bayram'a peş peşe 3 el ateş etti. Tennur Ö., ardından bu sırada dışarı kaçan kız arkadaşı Rabia Bayram'ın peşine düştü. Genç kızı da sırtından ve başından vuran Tennur Ö., başına dayadığı tabancanın tetiğine bir kez daha bastı. Silah seslerini duyan çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda polis ve ambulans sevk edildi. Sağlık ekipleri 3 kişinin de hayatını kaybettiğini tespit etti. 3'ü evde, 6'sı sokakta 9 boş kovan bulundu. Tennur Ö.'nün olayda kullandığı tabancaya da el konuldu. Ölen 3 kişinin cesetleri savcı ve polisin olay yerindeki incelemelerinin ardından otopsi için İzmir Adli Tıp Morgu'na gönderildi. Olay sırasında baba Tuncer Bayram'ın ise evde yatak odasında uyuduğu öğrenildi. Polis, olayla ilgili soruşturma başlattı.


Görüntü Dökümü
-------------
-Olay yerinden görüntü
-Polislerin inceleme yapmasından görüntü
-İntihar eden Tennur Ö.'nün ceset görüntüsü
-Öldürülen Rabia Bayram'ın ceset görüntüsü
-Genel ve detay görütüler


Haber - Kamera: Erhan KASIRGA / MANİSA, (DHA)


===================


Egeli turizmcilere 9 gün bayram tatili morali


CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan tarafından kamu kurum ve kuruluşlarındaki çalışanların izniyle ilgili yazıyı imzalamasıyla, Kurban Bayramı tatili 9 güne çıktı. Ege'nin gözde turistlik kentleri Çeşme, Bodrum, Marmaris ve Kuşadası'ndaki sektör temsilcileri, bayram tatilinin uzatılmasını memnuniyetle karşılarken iç turizmin canlanacağını, yüzde 100'lük doluluk oranları beklediklerini, bölgenin hareketleneceğini vurguladı.
Cumhurbaşkanlığı kararıyla Ramazan Bayramı tatili 9 güne çıkartıldı. Kamu kurum ve kuruluşlarındaki bütün çalışanlar, Ramazan Bayramı tatili dolayısıyla 3 Haziran 2019 Pazartesi günü yarım gün ve 7 Haziran 2019 Cuma günü tam gün idari izinli sayılacak. Karar, Ege Bölgesi'ndeki turizmci ve esnafı mutlu etti. Bir süre önce turizmde hareketlilik getirebileceği gerekçesiyle Ramazan Bayramı tatilinin uzatılması için çağrı yapan bölgedeki turizm sektörü temsilcileri, isteklerinin karşılık bulmasıyla memnun oldu. Türkiye Otelciler Federasyonu Başkan Yardımcısı (TÜROFED), Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Başkanı Mehmet İşler, "Ramazan Bayramı tatilini 4.5 günden 9 güne çıkaran Cumhurbaşkanlığı kararı tüm turizm sektörünü sevindirdi. Bu karar özellikle kamu çalışanlarının tatil planlarını gözden geçirmelerine yol açacak. Özellikle iç turizmi canlandıracak. Kararın açıklanmasıyla birlikte şimdiden rezervasyonlar hareketlendi. Ulaşım, konaklama, yiyecek içecekle birlikte tüm yan sektörler bu hareketlilikten payını alacak, bu hareketlilik daralan ekonominin çarklarını yağlayacak" dedi.
ÇEŞME'YE 1 MİLYONA YAKIN TATİLCİ BEKLENİYOR
Tatilin 9 güne çıkarılmasını değerlendiren Çeşme Turistik Otelciler Birliği (ÇEŞTOB) Başkanı Yakup Demir, "Bayramlar tatili çok seviyor. Bayramlarda tatil bölgelerinde hareket oluyor. Hareket olunca da bereket oluyor. Bu kararın ülke turizmine ciddi bir motivasyon katacağı kanaatindeyiz. Zaten tatil anonsu yapıldıktan itibaren, dün geceden beri rezervasyonlarımızda önemli bir artış oldu" dedi.
Kışın çetin geçtiğini ve Çeşme'de belediye ekiplerinin çalışmalarını sürdürdüğü belirten ÇEŞTOB Başkanı Yakup Demir, işletmecilerin bu ayın başında hazırlıklarını tamamlayıp dükkanlarını açtığını kaydetti. Çeşme'nin tatilde ülke ekonomisine ciddi bir katma değer kazandıracağını söyleyen Demir, bayram rezervasyonlarının son olarak yüzde 70'e ulaştığını belirterek, ilerleyen günlerde oranın yüzde 100'e ulaşmasını beklediklerini ifade etti. Çeşme'ye 1 milyona yakın tatilci beklediklerini kaydeden Demir, "Çeşme'de 25 bin yatak kapasitemiz var. 9 günle çarparsak neredeyse 250 bin konaklama demek. Ekonomiye ciddi destek verecek. 450- 500 restoranımız var. Bunlar da ekonomiye katkı sağlayacak. Sokaklarımız var, çeşitli işletmelerimiz var. Bunların hepsi ekonomiye değer katacaktır" dedi.
MARMARİS'TE HAZIRLIKLAR TAMAM
Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür eden TÜROFED Başkan Yardımcısı ve Güney Ege Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (GETOB) Başkanı Bülent Bülbüloğlu ise, "Misafirlerimiz bu konuda oldukça mutlu oldu. Önceden programlarını yaparak, hesaplı tatil yapacaklar. Turizmci olarak baktığınızda, kış boyunca hazırlıklarımızı yapmıştık. Hedefimiz Marmaris ve Güney Ege Bölgesi'ne gelecek misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlayıp, mutlu etmekti. Bu karar, Türkiye ekonomisine ciddi katkı sağlayacaktır. Turizm sektörünün tüm iş kollarına faydası var. Uçak ve otobüs firmaları, tekstilci, gıda ve çeşitli iş kollarına büyük fayda sağlayacaktır. Bizler hazırız tüm misafirlerimizi bekliyoruz" dedi.
Marmaris'te 4 yıldızlı bir otelin müdürü Salim Akçay, "Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a tatil uzatılması çağrımıza cevap verdiği için çok teşekkür ederim. Turizm hareketliliğinin herkese faydası vardır. Tatil uzatılması yönünde bir beklenti vardı ve yerine geldi. Çok güzel bir bayram tatili geçireceğimize inanıyorum" dedi. Yine Marmaris'teki 5 yıldızlı bir otelin müdürü Mehmet Arslan, "Otelciler olarak çok mutluyuz. Bizler kazandığımızda herkes kazanacaktır. Otelciler olarak yüzlerce iş koluna ekonomik katkı sağlıyoruz. Tesislerimiz hazır, vatandaşlarımızı tatilde bekliyoruz" dedi.
KUŞADASI'NDA TATİLCİLER BEKLENİYOR
Kuşadası Otelciler ve Yatırımcılar Derneği (KODER) Başkanı Tacettin Özden de tatilin 9 gün olacağının erken açıklanmasının sektörü memnun ettiğini belirterek, "Tatil kararının erken açıklanması turizme olumlu yansır. Tarihin erkenden belirlenmesi güzel oldu. Tatil ve seyahat planı yapacak herkes şimdiden önünü görür. Planlamasını daha sağlıklı yapar. Tatilin uzayıp, uzamayacağı belirsizliğinden kurtulur. Öte yandan, yerli misafirlerin tatil planlaması sezon başı olması nedeniyle, otellerin doluluğuna katkı yapar" dedi. Tatilcileri beklediklerini kaydeden Kuşadası Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Akdoğan ise özellikle Ramazan Bayramı'nda tatilin uzamasının olumlu etki yapacağını ifade ederek, "Bayram tatilinin 9 gün olması turizme pozitif katkı yapar. Kurban Bayramı'nda tatilin uzaması, Ramazan Bayramı'nda uzaması kadar etki yapmıyor. Bu nedenle, Ramazan Bayramı'nda çok etkili oluyor. Tatilin uzaması dolulukları arttıracak, turizm merkezlerinde ki ekonomiye büyük katkı sağlayacak. Çarşılarımız hareketlenecek" dedi.
FETHİYE'DE DE DOLULUKTA YÜZDE 100 BEKLENTİSİ
Yerli ve yabancı turistlerin gözde turizm merkezleri arasındaki yer alan Fethiye'de ise 2019 yaz sezonu için turizm işletmelerinde hazırlıklar tamamlandı. 1 Mayıs itibariyle tüm tesisler hazır olarak sezona başlayacak. Ramazan Bayramı tatilinin 9 güne çıkarılmasıyla otellerde doluluk oranlarının yüzde 100'e ulaşması bekleniyor. Yaklaşık 600 konaklama tesisinde 45 bin yatak kapasitesi bulunan Fethiye'de tatilin 9 güne çıkarılmasının turizme olumlu yansıyacağını belirten Fethiye Otelciler Birliği Başkanı Bülent Uysal, "Biz 9 gün olmasını talep etmiştik. Bunu gerçekleştiren başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere tüm yetkililere teşekkür ediyoruz. 1 Mayıs'ta tüm tesislerimiz hizmete girmiş olacak. Fethiye'de her bütçeye uygun tatil var. Fethiye doğasıyla, tarihi ile tarihi eserleriyle Türkiye'nin en güzel beldelerinden birisidir. Biz Otelciler Birliği olarak tüm tesislerimize kefiliz, her zaman sorun olursa bize ulaşabilirler" dedi.


Görüntü Dökümü
MARMARİS
--------------
-Marmaris hakim bir tepeden otellerin görüntüsü
-TÜROFED Başkan Yardımcısı ve GETOB Başkanı Bülent Bülbüloğlu ile röp.
-4 yıldızlı otel müdürü Salim Akçay ile röp.
(Toplam: 2 dakika 33 saniye-185 MB HD görüntü)
***FETHİYE***
-Genel turizm görüntüleri (arşiv)
-Paraşüt uçma, Babadağ kalkış, plajlar
-Bülent Uysal röp.


Haber- Kamera: Sedat ÜNAL - Ali GÜNDOĞAN / FETHİYE / MARMARİS (Muğla), (DHA)


================


Ardahan'da kar yağışı


Ardahan’da nisan ayında yağan kar yağışı şaşırttı.
Vatandaşlar etkili olan kar yağışı sürpriziyle karşılaştı. Nisan ayında yağan kar yağışı altında yürüyen vatandaşlar zor anlar yaşadı.


Görüntü Dökümü
----------
-Kar yağışından görüntü
-Kar yağışı altında gezen vatandaşlar


Haber-Kamera: Deniz BAŞLI / ARDAHAN, (DHA)


==================


46 TIR dolusu Ramazan yardımı yola çıktı


İnsani Yardım Vakfı (İHH) tarafından Ramazan ayında ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak 46 TIR dolusu yardım 81 ildeki fakirlere ulaştırılmak üzere Kilis'ten yola çıktı.
İnsani Yardım Vakfı'nın Kilis'te bulunan deposunda, hayırseverlerin bağışlarıyla alınan gıda malzemeleri paketlenerek hazır hale getirildi. 46 TIR'a yüklenen 77 bin 500 paket gıda kolisi Türkiye'nin 81 ilindeki ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılmak üzere Kilis'ten yola çıktı.
İçinde; kuru bakliyat, yağ, un, şeker, pirinç, bulgur, şehriye, irmik, mercimek, makarna gibi temel gıda malzemeleri bulunan kolilere çocuklar için de hediyeler konuldu. 120 liraya mal olan paketlerin, Ramazan ayında Türkiye genelindeki 77 bin 500 aileye ulaştırılması hedefleniyor.


Görüntü Dökümü
-------------
- Yardımların hazırlanması
- Tırlardan görüntü
- Genel ve detay görüntüler


GÖRÜNTÜ BOYUTU:76,9MB


Haber-Kamera: Reşit ÇELEBİOĞLU-KİLİS-DHA)


===================


Ağaçları kesip limon fidanı diktiler


Mersin’in merkez Mezitli İlçe Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Eski Mezitli Mahallesi'nde bir kişinin orman arazisindeki 20 yıllık ağaçları keserek kendisine limon bahçesi yapmak için ağaç diktiğini belirterek Orman Bölge Müdürlüğü'nü göreve davet ettiğini söyledi.
Otobanın kuzeyinde bulunan Hazine’ye ait 15 dekara yakın alanda 20 yıllık çam, ardıç ve okaliptüsten oluşan 300 kadar ağacın geçen yıl bir vatandaş tarafından kesildiğini belirten Başkan Tarhan, kendilerinin ihbarı ile Orman Bölge Müdürlüğü'nün bölgeyi dikenli telle çevirerek çam fidanı diktiğini söyledi. Ancak daha önce ağaçları kesen kişinin dikenli telleri kaldırıp alana limon fidanı dikmeye başladığını belirten Tarhan, "Orman Bölge Müdürlüğümüzün tüm hassasiyetine karşın maalesef nereden güç aldığı anlaşılamayan vatandaş bu kez yeni dikilen fidanları talan ederek alanı limon bahçesi haline getirdi. Burasının oldu bittiye getirileceğinden duyulan kaygı, maalesef haklı çıktı. Ben öncelikle burada yaşayan vatandaşlardan başlayarak tüm halkımızın, sivil toplum kuruluşlarının ve resmi kurumların orman alanlarımıza sahip çıkmalarını istiyorum. Çevreci kuruluşlardan da orman alanlarımız için hassasiyet göstermesini bekliyoruz. Yaklaşık 300 ağacın kesildiği acı bir tabloyla karşımızda duran bu arazinin en azından talancılara bırakılmadan halkın yararına kullandırılmasını bekliyoruz" dedi.
'AĞAÇLANDIRILIP PİKNİK ALANI YAPILSIN'
Eski Mezitli Mahallesi Muhtarı Veysel Gılıçoğlu ise aynı alanda 20 yıl önce yaşanan benzer bir ağaç katliamı sonrası Orman Bölge Müdürlüğü tarafından alanda ağaçlandırılma yapıldığı söyledi. Gılıçoğlu şöyle konuştu:
"20 yıl sonra tam da ağaçlar gürleşip orman haline geldiğinde aynı şahıs tarafından yine katliam yapıldı. Şimdi ise limon bahçesine dönüştürülmeye çalışılıyor. Biz bir an önce alanın katliamdan kurtarılmasını istiyoruz. Gerekirse Mezitli Belediyesi'ne devri sağlanarak piknik alanı olarak vatandaşlarımızın kullanımına açılmasını talep ediyoruz" dedi.


Görüntü Dökümü
-------------
-Limon fidelerinin dikildiği alanın görüntüsü
-Dikilen fidelerin ağaç hali
-Ağaç köklerinin görüntüsü
-Alandan genel görüntü
-Yerinden sökülen tel örgüler
-Mahalle Muhtarı Veysel Gılıçoğlu ile röp
-Ağaçların sökülmüş hali (arşiv)
-Belediye Başkanı Neşet Tarhan alanda inceleme yaparken (arşiv)


(BOYUT:448,74 mb) (SÜRE:4 DK)


Haber-Kamera: MERSİN; (DHA)


======================


Liselilerden turizm haftası kutlaması


Muğla'nın Marmaris ilçesinde lise öğrencileri, turizm haftasını bir dizi etkinlikle kutladı.
İçmeler Mahallesi'ndeki Halit Narin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, 15-22 Nisan arasında kutlanan 'Dünya Turizm Haftası' için etkinlik düzenledi. Kaymakam Celalettin Yüksel'in de yer aldığı ilçe protokolu, siyasi ve sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin tam kadro katıldığı etkinlik, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve şehitler adına bir dakika saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Lise Müdürü Bahattin Yaşin, günün anlam ve önemiyle ilgili konuşma yaptı. Okul öğrencileri, yöresel halk oyunlarını oynadı. Hafta kapsamında okullarda düzenlenen kompozisyon, şiir ve resim dalında dereceye giren öğrencilere, Kaymakam Yüksel tarafından plaket ve hediye verildi. Ödül töreni ardından '7 bölge 7 renk' adlı programda öğretmen ve öğrenciler, saz çaldı. Öğrencilerin hazırladığı turizm haftası pastası kesildi. Son olarak öğrenciler, getirdikleri fidanları okulu bahçesine dikti.


Görüntü Dökümü
---------
- Saygı duruşu salondan görüntü
- Bir öğrencinin şiir okuması
- Öğrencilerin halk oyunu gösterisi
- Kaymakam Celalettin Yüksel'in çeşitli dallarda ödül alan öğrencilere plaket vermesi
- Öğrenciler tarafından hazırlanan turizm haftası pastasının protokol tarafından kesilmesi
- Öğretmen ve öğrencilerin saz dinletisi


(Toplam: 4 dakika 46 saniye-344 MB HD görüntü)


Haber- Kamera: Ali GÜNDOĞAN / MARMARİS (Muğla), (DHA)


===================


Afrin şehidinin hayali kütüphane açıldı


Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Afrin'de yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı'nda geçen yıl şehit olan Piyade Uzman Çavuş Taner Çobanoğlu'nun adına Hidayet Aydoğan Sosyal Bilimler Lisesi'nde, eşi tarafından yaptırılan kütüphane, törenle açıldı.
TSK’nın 20 Ocak 2018’de Suriye’nin Afrin kentindeki terör örgütlerine yönelik gerçekleştirdiği Zeytin Dalı Harekatı’na katılan Piyade Komando Uzman Çavuş Taner Çobanoğlu, arama tarama faaliyetleri sırasında 19 Nisan 2018 tarihinde el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit oldu. Kamu kurumunda memur olan Yasemin Çobanoğlu, yaklaşık 1 yıldır yasını tuttuğu eşinin adına, Talas ilçesindeki Hidayet Aydoğan Sosyal Bilimler Lisesi’nde kütüphane yaptırdı.
TÖRENLE AÇILDI
Kütüphanenin açılış törenine, Vali Şehmus Günaydın, Talas Kaymakamı Zekeriya Güney, İl Jandarma Komutanı Hüseyin Bekmez, 2'nci Hava İkmal Bakım Merkezi ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ercan Teke, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Vali Şehmus Günaydın, Türkiye Cumhuriyeti'nde yaşayan herkesin vatanına ve milletine her zaman sahip çıktığını söyledi. Vali Günaydın, "Bu milletin kahraman evlatları hainlere ve ülkemiz üzerinde hesabı olanlara gereken cevabı vermiştir. Allah'ın izniyle de vermeye de devam edecektir. Biz ecdadımızdan aldığımız güç ve ilhamla bu saldırılar karşısında daha çok kenetleneceğiz ve birbirimizi daha çok seveceğiz ki bu saldırılara gereken cevapları verelim. Şehidimiz Taner Çobanoğlu'nun fotoğraflarına baktığımız zaman çocuklar içerisinde gülümsemesi ve duruşu her şeyi ortaya koyuyor. Ülkesi ve milleti için canını seve seve ortaya koyan askerimizin çocuklarla olan görüntüsünde sevginin ışığını görüyoruz. Allah bütün şehitlerimizden razı olsun" diye konuştu.
'EŞİMİN HAYALİNİ GERÇEKLEŞTİRDİM'
Şehit eşi Yasemin Çobanoğlu da eşinin hayalini gerçekleştirdiği için mutlu olduğunu vurguladı. Eşinin çocukları çok sevdiğini belirten Çobanoğlu, "Eşim çalışkan, özverili, hoşgörülü ve güler yüzlü birisiydi. Şehadetinin ilk senesinde bana bu dünyada bırakabileceği en büyük onuru ve gururu bıraktığı için eşime teşekkür ediyorum. Mehmetçiğe moral olmak için görev yaptıkları bölgelere mektup gönderen çocuklarımız hiçbir zaman unutmazdı. O çocuklara küçük hediyeler gönderirdi. Eşimin arkasından bırakılabilecek en büyük mirasın çocuklara ve gençlere bir kütüphane olacağını düşündüğüm için kütüphane projesini başlattım. Sosyal medyadan sesimizi duyan gönüllü bağışçılar tarafından gönderilen kitaplarla kütüphanemizi oluşturarak bugüne getirdik" şeklinde konuştu.
İl Müftüsü Şahin Güven, tarafından yapılan duanın ardından kütüphanenin açılışı gerçekleştirildi.


Görüntü Dökümü
----------
-Yasemin Çobanoğlu'nun konuşması
-Vali Şehmus Günaydın'ın konuşması
-Kütüphaneden görüntü
-Genel detay


Süre: 5.32-580MB


Haber: Olcay DÜZGÜN-Kamera: Muhammed KISIR/KAYSERİ, (DHA)


======================


Liselilerden turizm haftası kutlaması


Muğla'nın Marmaris ilçesinde lise öğrencileri, turizm haftasını bir dizi etkinlikle kutladı.
İçmeler Mahallesi'ndeki Halit Narin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, 15-22 Nisan arasında kutlanan 'Dünya Turizm Haftası' için etkinlik düzenledi. Kaymakam Celalettin Yüksel'in de yer aldığı ilçe protokolu, siyasi ve sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin tam kadro katıldığı etkinlik, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve şehitler adına bir dakika saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Lise Müdürü Bahattin Yaşin, günün anlam ve önemiyle ilgili konuşma yaptı. Okul öğrencileri, yöresel halk oyunlarını oynadı. Hafta kapsamında okullarda düzenlenen kompozisyon, şiir ve resim dalında dereceye giren öğrencilere, Kaymakam Yüksel tarafından plaket ve hediye verildi. Ödül töreni ardından '7 bölge 7 renk' adlı programda öğretmen ve öğrenciler, saz çaldı. Öğrencilerin hazırladığı turizm haftası pastası kesildi. Son olarak öğrenciler, getirdikleri fidanları okulu bahçesine dikti.


GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:
-----------
- Saygı duruşu salondan görüntü
- Bir öğrencinin şiir okuması
- Öğrencilerin halk oyunu gösterisi
- Kaymakam Celalettin Yüksel'in çeşitli dallarda ödül alan öğrencilere plaket vermesi
- Öğrenciler tarafından hazırlanan turizm haftası pastasının protokol tarafından kesilmesi
- Öğretmen ve öğrencilerin saz dinletisi


(Toplam: 4 dakika 46 saniye-344 MB HD görüntü)


Haber- Kamera: Ali GÜNDOĞAN / MARMARİS (Muğla), (DHA)


Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir.