Cumhurbaşkanı'ndan spor dünyasına mesaj: Futbola siyaset..

Cumhurbaşkanı'ndan spor dünyasına mesaj: "Futbola siyaset.."


Ankara Haber Merkezi: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın düzenlediği Spor Kulüpleri ... Bir başka ise son dönemde gündeme elen, "Futbola siyaset etkisi" iddisaydı. Erdoğan'ın kulüplere, ...


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın düzenlediği Spor Kulüpleri ve Federasyonları Çalıştayı için Ankara'da bulunan Türkiye Futbol Federasyonu ve Kulüpler Birliği yönetimini Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kabul etti.
Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu önderliğindeki heyette; TFF Başkanı Nihat Özdemir, TFF 1. Başkan Vekili Servet Yardımcı, TFF Başkan Vekili Mehmet Baykan, TFF Yönetim ve İcra Kurulu üyesi Hamit Altıntop, Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Mehmet Sepil ve Süper Lig kulüp başkanları yer aldı.


Kaynaklar, Erdoğan'ın kabul sırasında kulüp başkanlarına, "Türk futbolunun kalkınması için el ele verin, Avrupa Şampyionası'nda milli takımımızın bu birlikteliğe ihtiyacı var" dediği öğrenildi. Bir başka ise son dönemde gündeme elen, "Futbola siyaset etkisi" iddisaydı. Erdoğan'ın kulüplere, "Futbola siyaset karıştırmayın, sorunlarınızı kendiniz çözün" dediği iddia edildi.