ankara haber

Ankara Haber

nöbetçi eczaneler

Yenimahalleli Kadınlar Müjde!

Yenimahalleli Kadınlar Müjde!
Kadınların sosyal hayata dahil olması amacıyla pek çok sosyal projeyi hayata geçiren Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, yeni dönemde de kadınları yalnız bırakmayacak.
Paylaş
2014-Mart-15
Geçen 5 yılda YENİMEK Meslek Edindirme ve Hobi Kursları ile binlerce kadının boş zamanlarını daha verimli geçirmelerini ve birer meslek sahibi olmalarını sağlayan belediye, kadınlar matinesi, kültür gezileri, konser, tiyatro gibi pek çok etkinlikle kadınların hayatına anlam kattı. Yeni dönemde ise 5 yıldızlı kadın merkezlerinin kapılarını Yenimahalleli hanımların hizmetine açmaya hazırlanan belediye, Çiğdemtepe ve Turgut
Kadın merkezlerinde kadınların kendini geliştirebilecekleri, meslek edinebilecekleri kursların yanı sıra sportif, sanatsal ve kültürel çalışmalarını yapabilecekleri mekanlar yer alacak.Bu merkezlerde kadınların aile bütçelerine katkıda bulunmaları amacıyla el emeği göz nuru ürünlerin satılabileceği satış birimleri de yer alacak.

Öte yandan Yenimahalle Belediyesi’nin yeni dönemde hizmete açacağı kreşler sayesinde çalışan annelerin gözü arkada kalmayacak.

Okul öncesi eğitimin öneminin bilinci ile çocuklara sıcak bir ortam hazırlayan Yenimahalle Belediyesi 80’inci Yıl Anaokulu, Şehit Yüzbaşı İlker Aydın Gündüz Bakım Evi, Batıkent ve Çayyolu Kreşleri ile çalışan ebeveynlere de kolaylıklar sağlıyor. 2014-2019 yılında da eğitim alanında yeni projelere imza atmaya hazırlanan belediye, Barıştepe Kreşi ve Ergazi Kreş’ini de Yenimahallelilerin hizmetine açacak.

İlçeler

Altınköy’de Kış Hazırlıkları Başladı

Altınköy’de Kış Hazırlıkları Başladı ALTINDAĞ BELEDİYESİ’NİN ALTINKÖY AÇIK HAVA MÜZESİ’NDE HAFTA BOYUNCA KIŞA HAZIRLIK ETKİNLİĞİ VAR.

Park Çalışması Devam Ediyor

Park Çalışması Devam Ediyor PURSAKLAR BELEDİYESİ PARK VE BAHÇELER MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ, İLÇEDEKİ YEŞİL ALAN ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR.

Yöresel Pazarı Ankara Haber Google+ Künye İletişim

Ankara Haber Merkezi © Tüm Hakları Saklıdır 2014

sanalbasin.com üyesidir